Niedziele i święta:
8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00, 18:00
Dni powszednie:

Kancelaria parafialna jest czynna w następujące dni:

poniedziałek w godz. 16.30-17.30

środa w godz. 16.30-17.30

sobota w godz. 10:00 - 11:00.

Parafia świętego
Karola Boromeusza
ul. Zdrowa 31

Zmartwychwstanie

Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał.» (Mt 28,6)

Drodzy Parafianie!

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła, poświęcony jest modlitwie za zmarłych.

W śmierci Bóg powołuje nas do siebie. Przed Najświętszym Bogiem nikt nie jest bez winy, dlatego umarli potrzebują oczyszczenia. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy Świętej i modli się za nich.

Zwracam się do Was, Drodzy Parafianie o podjęcie modlitwy za zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, sąsiadów. Pragnę też przypomnieć kilka form tej modlitwy.

MSZA ŚWIĘTA - najdoskona1sza forma modlitwy. Ofiarujemy, bowiem podczas niej Ciało i Krew Chrystusa. Zachęcam Was do częstego zamawiania Mszy Św. za bliskich zmarłych.

MSZA ŚWIĘTA GREGORIAŃSKA - zwyczaj 30 Mszy Św. ofiarowanych za jednego zmarłego. Ustanowiony przez papieża Grzegorza Wielkiego, jako skuteczna pomoc cierpiącym w czyśćcu.

ODPUST ZUPELNY OD l DO 8 LISTOPADA - za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, wolność od przywiązania do grzechów), można zyskać darowanie kar czyśćcowych dla zmarłych.

WYPOMINKI - kolejna, uświęcona polską tradycją, forma modlitwy za zmarłych. Na odwrocie tej kartki wypiszcie czytelnie (w mianowniku) swoich zmarłych i złóżcie w zakrystii lub kancelarii. W naszej parafii będziemy modlić się za Nich przez cały rok, w każdą niedziele o godz. 9.15 i 12.00. W każdy III piątek miesiąca ofiarujemy msze świętą za wypominanych w naszej świątyni.

W ten sposób możemy przyjść ze skuteczną pomocą duchową Naszym bliskim zmarłym: rodzicom, dziadkom, krewnym i wszystkim, wobec których mamy zaciągnięty dług Miłości. Za złożone przy tej okazji ofiary składam wdzięczne Bóg zapłać!

"O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapominajmy również po śmierci" >Św. Ambroży<

ks. dr Andrzej Tarasiuk, kanonik R.M., wyświęcony w roku 2004

• Żabiniec
  • Żmujdzka nry nieparzyste od 27a i parzyste od 20

Krąg Biblijny i adoracja Najświętszego Sakramentu

W pierwsze czwartki miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 21.00.
W pozostałe czwartki zapraszamy do salki parafialnej na Krąg Biblijny. Zaczynamy o godz. 19:30

Duszpasterstwo Akademickie

Duszpasterstwo Akademickie Hodos, działające przy naszej parafii, serdecznie zaprasza młodzież studiującą i pracującą, chcącą pogłębiać swoją wiarę do dołączenia do naszej wspólnoty młodzieżowej. Po międzysemestralnej przerwie wznawiamy spotkania, które będą się odbywać w każdą środę o godz. 20:00 w salce na plebanii

Nabożeństwa w naszym kościele

Pierwsza sobota miesiąca
nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00

Nabożeństwa majowe:
w dni powszednie o godz. 17.30
w niedzielę o godz. 16:30

Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga Krzyżowa dla dzieci - piątek o godz. 17.30

Droga Krzyżowa - piątek o godz. 18.30

Gorzkie Żale - niedziela o godz. 16.15

Nabożeństwa różańcowe w październiku
odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30
a w niedzielę o godz. 16.15.

Pozostałe nabożeństwa odbywają się po Mszy wieczornej o godz. 18.00.

Poniedziałek - wezwania do św. Karola Boromeusza
Wtorek - litania do św. Jana Pawła II
Środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Z wyjątkiem:

Piątek - Adoracja Najświetszego Sakramentu od godz. 17.30 i koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą Świętą.

Sakrament chrztu oraz błogosławieństwo Dzieci Rocznych

Sakrament chrztu w naszej parafii jest udzielany w drugie niedziele miesiąca na Mszy Świętej o godz. 12.15.

W każdą 4 niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.15 będziemy błogosławić dzieci roczne. Chętnych rodziców z dziećmi rocznymi zapraszamy do zgłoszenia takiego dziecka do błogosławieństwa w kancelarii parafialnej.

Darowizny na rzecz parafii mogą być kierowane na konto:

79 2030 0045 1110 0000 0033 9250