31 Niedziela Zwykła 31.10.2021

• W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
    • Dziś uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Po Mszy św. o 12.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Ciebie, Boga wysławiamy.
    • Poniedziałek – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę.
    • Wtorek - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o 7.00 i 18.00.
    • Czwartek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, patrona naszej parafii.
    • Piątek - pierwszy miesiąca. Spowiedź rano od 7.00 i popołudniu od 16.30. Msze św. o 7.00, 17.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
    • Sobota - pierwsza miesiąca. Odwiedziny chorych od 9.00. Zmiana tajemnic różańcowych o 17.20.
    • W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała uroczystość odpustową ku czci św. Karola Boromeusza. Sumie odpustowej o godz. 12.15 będzie przewodniczył ks. prałat Franciszek Motyka. Zapraszamy do licznego udziału.
  • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Wg obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzania świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego.
  • Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku - cząstkowy.
  • Na stoliku w przedsionku kościoła znajdują się kartki na wypominki, na których prosimy o wyraźne wpisywanie imion lub nazwisk, z zaznaczeniem czy są to wypominki roczne czy jednorazowe. Wypominki roczne czytane są przez cały rok w niedziele o 9.15 i 12.00. Wypominki jednorazowe czytane są od 2 do 8 listopada.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii zarówno na tacę, jak i na konto parafialne. Dzisiejsza ofiara do puszek na Liban.