11 Niedziela Zwykła 12.06.2022r.

• Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  • W Liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
    • Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o 18.00.
    • Poniedziałek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
    • Wtorek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
    • Czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o 8.00, 9.30, 11.30, 17.00 i 18.00. Po Mszy św. o 11.30 odbędzie się procesja Bożego Ciała. Procesja przejdzie trasą: z kościoła św. Karola Boromeusza, ulicami: Zdrową, M. Bobrzeckiej, deptakiem łączącym ul. M. Bobrzeckiej z ul. Ks. Siemaszki, Ks. Siemaszki, Zdrową.
      Prosimy o liczny udział i zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, dzieci I Komunijne, osoby do niesienia chorągwi i baldachimu. Prosimy o udekorowanie mieszkań i drogi.
      W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna dookoła kościoła po Mszy św. o 18.00.
    • Piątek - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • W piątek i sobotę odbyły się uroczystości pogrzebowe Ks. Proboszcza. Dziękujemy tym osobom, które pomogły w przygotowaniu uroczystości. W naszych modlitwach pamiętajmy o zmarłym Ks. Proboszczu i wypraszajmy Boże Miłosierdzie.
  • Dziękujemy pani Elżbiecie i panu Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.
  • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii, zarówno na tacę jak i na konto parafialne.