XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• Dziś przypada wspomnienie Aniłów Stróżów. Dzisiaj również pierwsza niedziela miesiąca po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Wtorek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • Środa - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  • Piątek - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różńcowej.

II. W miesiącu październiku zapraszamy wszystkich, w miarę możliwości, do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane od poniedziałku do soboty o 17.30, a w niedzielę o 16.15. Zachęcamy szczególnie dzieci do włączenia się w modlitwę różańcową.

III. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy po Mszy wieczornej do modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja potrwa do 21.00 i zakończy się indywidualnym błogosławieństwem. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.

IV. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.30.

V. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej w kościele.

VI. W sobotę 8 października odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Gościem specjalnym będzie pani Louis Ward z Kanady – założycielka ruchu margaretek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów. Program pielgrzymki jest zamieszczony na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

VII. Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego". W dzisiejszym numerze warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie oraz na wspomninie o zmarłym Franciszku Pieczce. Również do nabycia jest bardzo interesujący i bogato ilustrowany "Gość EXTRA", poświęcony św. Faustynie i miłosierdziu Bożemu, w cenie 12 zł.

VIII. "Bóg zapłać" za przekazane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za porządki w kościele oraz Parze Młodej (Państwu: Annie i Łukaszowi) za dekorację.

IX. Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o niepozostawianie ulotek, plakatów, książek czy czasopism w kościele, jak i w gablocie parafialnej, bez uzgodnienia z tutejszymi duszpasterzami.

X. W ostatnim czasie do wieczności odeszli ŚP.:

+Józef FARYNA,
+Zdzisław OSTRÓŻKA.

Módlmy się o Boże miłosierdzie dla nich. Dobry Jezu...

XI. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.