XXXI Niedziela Zwykła 03.11.2024 r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Niedziela – dzisiaj przypada 11. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Słowo Boże w głosi ks. Antoni Miciak CM jako przygotowanie do renowacji ubiegłorocznych misji parafialnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 12:15 do Mszy wieczorniej o godz. 17:00.

Poniedziałek – Uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza. Zapraszamy jutro (w poniedziałek) o godz. 18:00 na Mszę Świętą odpustową ku czci Patrona naszej Parafii, której będzie przewodniczył Ks. kard. Stanisław Dziwisz. Kancelaria parafialna z racji odpustu, w tym dniu będzie nieczynna.

Sobota – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

II. W najbliższych dniach możemy uzyskać odpusty za zmarłych. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku-cząstkowy.

III. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu przez modlitwę Kościoła. Można jeszcze składać na wypominki w zakrystii lub kancelarii. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w dzisiejszą niedzielę (3XI) przed Mszami o 9:30 i 12:15, a w tygodniu kwadrans przed Mszą św. wieczorną do 8 listopada. Imiona i nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą odczytywane od przyszłej niedzieli (10 XI).

IV. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświetszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do północy. Zapraszamy szczególnie na Godzinę Świętą od godz. 23:00 do 24:00.

V. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są dostępne "Gość Niedzielny" i "Gość Extra". Dla dzieci polecamy miesięczniki "Mały Gość Niedzielny" oraz "Staś".

VI. W ostatnim czasie do wieczności odeszły: Śp. Elżbieta URBANIK, Śp. Helena STANGIERSKA. Dobry Jezu...

 

 INTENCJE MSZALNE (03.11. - 10.11.2024)

31 Niedziela Zwykła (03.11)
8:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 4)
9:30 + Janina i Stefan NAJDER oraz +Zofia i Jan KUBALA
11:00 + Władysław WEPSIĘĆ
12:15 Za Parafian – za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych
17:00 + Jan i Dominik KOWALSKI oraz +Maria PAŚKIEWICZ
18:00 + Marianna PILARZ (3. rocznica śmierci)

Poniedziałek (04.11) – UROCZYSTOŚĆ ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
7:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 5)
18:00 1) Za Parafian
          2) + Małgorzata GUBAŁA i zmarli z rodziny PIECHOTÓW
          3) + Karol, Maria, Leopold i Katarzyna
          4) Za uczestników pielgrzymki do sanktuariów maryjnych Warmii
              i Podlasia

Wtorek (05.11)
7:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 6)
18:00 + Antoni KRUPA
18:00 + Janina, Marcin, Zbigniew i Dawid

Środa (06.11)
7:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 7)
18:00 + Teresa (4. rocznica śmierci) oraz jej +rodzice
18:00 + Zmarli z rodzin: NANOWSKICH, MODELSKICH I MAZURÓW

Czwartek (07.11)
7:00 + Józefa i Czesław NOGA oraz zmarli z rodzin: NOGÓW, STACHURÓW I KICÓW
18:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 8)

Piątek (08.11)
7:00 + Stanisław NOWAK (5. rocznica śmierci)
18:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 9)
18:00 + Jan KACZMARCZYK (9. rocznica śmierci)

Sobota (09.11) – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
7:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 10)
18:00 + Marek FROSZTĘGA
18:00 + Maria i Józef MURZYN

32 Niedziela Zwykła (10.11)
8:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 11)
9:30 + Irena i Stanisław JANICZAK
11:00 Intencja dziękczynna w 7. rocznicę urodzin Hanny, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie
12:15 Za Parafian
17:00 + Edward KRUPA (1. rocznica śmierci)
18:00 + Zmarli z rodzin: KASPRZYKÓW I PATKANIOWSKICH

XXX Niedziela Zwykła 29.10.2024 r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Niedziela dzisiaj w naszej parafii odbędzie się 16. Modlitwa za Zranionych (za osoby, które doświadczyły wykorzystania seksualnego przez ludzi Kościoła Katolickiego). O godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Zranionych, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Po Mszy św. zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie w salce parafialnej rozpocznie się spotkanie z gościem, ks. dr. Piotrem Studnickim, który opowie o aktualnej sytuacji w Kościele w kontekście wsparcia osób skrzywdzonych i prewencji zranień.

Poniedziałek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Piątek – Uroczystość Wszystkich Świetych (Msze święte wg porządku niedzielnego)

Sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

II. W przyszłą niedzielę przypada 11. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Słowo Boże w tym dniu będzie głosił ks. Antoni Miciak CM jako przygotowanie do renowacji ubiegłorocznych misji parafialnych.

III. Zgodnie z dekretem erygującym naszą Parafię, odpust parafialny przypada na dzień wspomnienia św. Karola Boromeusza – 4 listopada. Zapraszamy w przyszły poniedziałek o godz. 18:00 na Mszę Świętą odpustową ku czci Patrona naszej Parafii, której będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz.

IV. W najbliższych dniach możemy uzyskać odpusty za zmarłych: a) wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1-go i 2-go listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyścu cierpiące. Ten odpust można zyskać tylko jeden w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz... i Wierzę... oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego; b) wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku-cząstkowy.

V. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu przez modlitwę Kościoła. Można jeszcze składać na wypominki w zakrystii lub kancelarii.

VI. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:00. Prosimy osobe chore zgłaszać do zakrystii lub w czasie dyżuru w kancelarii (w poniedziałej lub w środę). W sobotę w Dzień Zaduszny kancelaria parafialna będzie nieczynna.

VII. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:00. Różaniec w intencji zmarłych o godz. 17:30.

VIII. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są dostępne "Gość Niedzielny" i "Gość Extra". Dla dzieci polecamy miesięczniki "Mały Gość Niedzielny" oraz "Staś".

IX. W ostatnim czasie do wieczności odeszli Śp. Kazimiera Baczyńska, Śp. Andrzej Stachniak, Śp. Ilona Parecki. Dobry Jezu...

Intencje mszalne (27.10 – 03.11.2024)

30 Niedziela Zwykła (27.10)

8:00 Intencja dziękczynna w 35. rocznicę ślubu Alicji i Wojciecha, z prośbą

o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej

9:30 + Maria WRONA (35. rocznica śmierci)

11:00 + Andrzej i Maria SCHWEIGER oraz + Janina WÓJCIK

12:15 Intencja dziękczynna w 28. rocznicę ślubu Katarzyny i Andrzeja,
z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej
17:00 + Mieczysław BABIJ (greg. 27)

18:00 + Florentyna, Aleksander, Wojciech oraz Stanisława

18:00 za Zranionych

Poniedziałek (28.10) – Święto śśw. App. Szymona i Judy Tadeusza

7:00 + Mieczysław BABIJ (greg. 28)
18:00 + Anna oraz dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 + Ryszard KOWALIK

Wtorek (29.10)

7:00 + Mieczysław BABIJ (greg. 29)
18:00 + Maria WRONA (35. rocznica śmierci) oraz dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 Intencja dziękczynna w 50. rocznicę urodzin Katarzyny,
z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata

Środa (30.10)

7:00 + Tedeusz, Władysław oraz Zdzisław
18:00 + Mieczysław BABIJ (greg. 30)
18:00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodziny SZTANKO

Czwartek (31.10)

7:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 1)

18:00 + Zuzanna KUBAĆ (2. rocznica śmierci)

Piątek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

8:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 2)

9:30 + Karol, Zofia i Maria

11:00 + Helena i Ryszard

12:15 Za Parafian
17:00 + Marianna i Henryk KAZIMIERCZAK, Julia i Kazimierz PIETRZYK, Kazimiera i Andrzej BANDURA

18:00 + Kazimiera i Tadeusz PIETRUSZEWSCY

Sobota – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (02.11)

7:00 + Wiesław DYBCZAK (greg. 3)
18:00 + Zmarli członkowie i członkinie Róż Żywego Różańca

18:00 + Józefa i Ludwik BRACHOWSCY
18:00 + Zdzisława MAGIER