6 Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej 28.03.2021

• Od czwartku będziemy przeżywać w Kościele Powszechnym Triduum Paschalne.
    • I. Wielki Czwartek - o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Indywidualna adoracja w tym dniu do godz. 22.00. W tym dniu nie ma Mszy świętej o godz. 7.00 rano.

• II. Wielki Piątek Męki Pańskiej - Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.30, na którą będzie się składało:
      • 1. Droga Krzyżowa
      • 2. Liturgia Słowa
      • 3. Adoracja Krzyża ( tylko kapłani, pozostali wierni pozostając na swoich miejscach wykonują skłon głową)
      • 4. Komunia święta
      • 5. Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu- który będzie się znajdował na zewnątrz kościoła - w środku Górki Miłosierdzia. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.

• W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę.

• III. Wielka Sobota - Adoracja Pana Jezusa w Grobie, w Wielki Piątek, do godz. 18.30.

• Święcenie Pokarmów Wielkanocnych od godz. 10.00 do 15.00 co 20 minut na zewnątrz kościoła. Bardzo prosimy o ustawianie się wokół Kościoła zachowując odstępy 1.5 metra. Koszyczki do poświęcenia każdy trzyma sobie osobiście w rękach.

• IV. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 poświęceniem ognia na zewnątrz kościoła. Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy o przyniesienie świec.

• V. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Msze święte w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 18.00.

• VI. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy - Msze święte w tym dniu jak w każdą niedziele, czyli o 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

• Od poniedziałku do środy będziemy spowiadać od 17.00 do 18.30. Bardzo prosimy o zachowanie odstępów 1.5 metra od osoby nas poprzedzającej. Pamiętajmy o dezynfekcji konfesjonału po zakończonej spowiedzi.
  • Kancelaria parafialna w wielkim tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16.30 do 17.30.
  • Przed kościołem w dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na kwiaty i dekorację do Bożego grobu.
  • Bardzo wszystkich prosimy o bezwzględne przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarno - epidemiologicznych w naszym kościele czyli jedna osoba na 20 m2 z zachowaniem odstępu 1,5 metra od osoby kolejnej. Przestrzeganie wszystkich zasad jest wyrazem naszej troski o drugiego człowieka i nas samych.
  • W czasie wszystkich celebracji liturgicznych od Wielkiego Czwartku będzie włączone nagłośnienie zewnętrze; możemy uczestniczyć w nich na świeżym powietrzu.
  • Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
  • Dziękujemy Pani Elżbiecie i Panu Jerzemu za sprzątanie naszego kościoła.