XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022 r.

I. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

Wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych (porządek Mszy jak w niedzielę)

Środa-Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) Msze  św. o 7.00 i 18.00

Czwartek - 9 rocznica poświęcenia kościoła 

Piątek-Wspomnienie Św. Karola Boromeusza. Odpust Parafialny.


II. W najbliższych dniach możemy uzyskać odpusty za zmarłych: a) wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1-go i 2-go listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyścu cierpiące. Ten odpust można zyskać tylko jeden w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz... i Wierzę... oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego; b) wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku-cząstkowy.
III. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu przez modlitwę Kościoła. Można jeszcze składać na wypominki w zakrystii lub kancelarii.
IV. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorcję Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21.00, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem.
V. W piątek, 4 listopada, zapraszamy na Mszę Świętą odpustową ku czci Patrona naszej Parafii o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ks. Abp. Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
VI. Spowiedź w pierwszy piątek od 16.30. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od 9.00. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00. Na Mszy Świętej wieczornej kazanie katechizmowe.
VII. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze "Gościa Niedzielnego" warto zwrócić uwagę m.in. znależć odpowiedź na pytanie nurtujące wielu z nas zwłaszcza przy okazji uroczystości Wszystkich Świetych: "Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekło?".
VIII. Dziękujemy wszystkim Parafianom za życzliwe przyjęcie ks. Mirosława Toszę oraz duchowe i materialne wsparcie naszych Braci ze Wspolnoty "Betlejem" z Jaworzna."Bóg zapłać" również za wszystkie ofiary na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie został zakupiony nowy ornat. Bóg zapłać również za porządki i dekorację w kościele.
IX.W ostatnim czasie do wieczności odeszli ŚP.: + Ryszard KRASSOWSKI i +Kazimierz BIL; +Eugenia MARSZENIUK; +Józef FIJAŁKOWSKI. Dobry Jezu...
X. Wszystkim życzymy świętości!

Intencje mszalne (30.10-6.11.2022)

Niedziela (30.10.2022)
8:00 +Danuta KOZAKOWSKA
9:30 1)++Tadeusz, Joanna, Piotr KUSIAK
2) Tadeusz, Justyna, Józef, ich rodzice i rodzina
11:00 ++Czesława i Józef LELEK
12:15 Za Parafian
17.00 ++Zofia i Władysław RÓZGA
18:00 +Andrzej i Maria SCHWEIGER i Janina WÓJCIK

Poniedziałek (31.10.)
7:00 +Dorota MISZCZYK
18:00 +Andrzej KOC (5 r. śm.)

Wtorek (1.11.2022) UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
8:00 +Stanisława MIŚ (greg.)
9:30 ++ z rodzin: PAWLIKÓW i SZYBIAKÓW
11:00 +Kamil BANIA
12:15 Za Parafian
17.00 +Marianna PILARZ (1 rocz. śmierci)
18:00 ++Kazimiera i Tadeusz PIETRUSZEWSCY

Środa (2.11.) WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
7:00 +Stanisława MIŚ (greg.)
7:00 +Za zmarłych rodziców i rodzeństwo
18:00 +Ks. Stanisław CZAJKA

Czwartek (3.11.) 9. ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
7:00 +Jan, Józefa, Edward, Janina
18:00 +Stanisława MIŚ (greg.)

Piątek (4.11.) ODPUST PARAFIALNY - ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
7:00 +ks. Stanisław CZAJKA
17:00 +Stanisława MIŚ (greg.)
18:00 Za PARAFIAN
18:00 +Marian WIERZBIŃSKI

Sobota (5.11.)
7:00 + ks. Stanisław CZAJKA
18:00 ++Siostry i Bracia z Żywego Różańca
18:00 ++Agnieszka i Stanisław MACIUSIK, Stefania i Józef SZAFARSCY i Maria